Menno maakt van verduurzamen een sport: een oude woning voorzien van de nieuwste technieken

Leestijd: 2m

Voor zijn werk installeert Menno windmolens op zee en thuis wil hij ook graag zijn steentje bijdragen aan het milieu. Zodoende verdiepte hij zich na de aankoop van een andere woning in duurzame installaties. Hij wilde het gelijk goed aanpakken: zonnepanelen, vloerverwarming én een hybride warmtepomp.

Een goed begin…

De nieuwe woning van Menno is dertig jaar oud en was wel aan vernieuwing toe toen hij de sleutels kreeg. Hij besloot het hele huis te strippen en opnieuw op te bouwen. In zijn vorige woning had hij zonnepanelen, maar nu wilde Menno het groter aanpakken. “Ik ben me gaan verdiepen in warmtepompen. Ik vind het leuk om onderzoek te doen naar duurzame technieken, ik maak er echt een sport van. Ik wilde graag een hybride warmtepomp van NIBE, omdat deze kwalitatief als beste uit de bus kwam. Toen ik op zoek ging naar een installateur van NIBE warmtepompen, kwam ik bij Van der Werff uit. Ik ken Jack van der Werff persoonlijk, dus de keuze om met hem samen te werken was snel gemaakt.”

Vertrouwen in het team

Warmtepompen worden regelmatig geïnstalleerd in nieuwbouwhuizen, maar het installeren van een warmtepomp in een oudere woning vraagt om maatwerk. “Van der Werff is daarom eerst een paar keer komen kijken, waarbij ik ook mijn wensen heb kunnen uitspreken. Als er iets tegenzat – zoals de ligging van de oude leidingen – namen ze de tijd om het op te lossen. Ik kon niet bij alle werkzaamheden aanwezig zijn, omdat ik voor mijn werk regelmatig op zee zit. Voor mij was het daarom extra belangrijk dat ik op het team kon vertrouwen. Maar alles is heel netjes verlopen en ze hebben zich echt aan hun woord gehouden.”

Blijven verduurzamen in de toekomst

De keuze voor een hybride warmtepomp kwam niet zomaar uit de lucht vallen. Met het oog op alle ontwikkelingen rondom waterstof wilde Menno de gaskraan nog niet helemaal dichtdraaien. En hij heeft meer plannen voor de toekomst: “Ik ben aan het kijken hoe ik de overcapaciteit van mijn zonnepanelen duurzamer en efficiënter kan gaan gebruiken. Ik overweeg een thuisaccu of een zonneboiler, die de overcapaciteit gebruikt om water op te warmen. Daar moet ik binnenkort maar eens met Van der Werff over gaan praten! Zij kennen mijn huis nu van binnen naar buiten, dus ik ga zeker weer met hen in zee.”